Kontakt Linki Rozne Galeria Mioty Szczenieta Nasze Psy Nowosci O nas Home

 

Moja zabawa z kynologią zozpoczęła sie wiele lat temu. Wszystko zaczęło się od wystawy specjalistycznej spanieli na teranie warszawskich wyścigów, gdzie był wystawiany nasz "rodzinny" angielski Cocker spaniel, pózniejszy Ch.Audi Bernerowo. Dzieki niemu rozpoczęła się kynologiczna przygoda nie tylko moja i moich rodziców, ale również właściecielki Audiego, a mojej Cioci.
Od tego czasu przy każdej nadarzajacej sie okazji jechałam na wystawę, początkowo jako widz, a potem już jako wystawca.

W naszym domu psy były "od zawsze", i od zawsze wiedziałam że moje życie będzie związane ze zwierzetami.
Pierwszymi rodowodowymi psami w naszym domu były: jeden z pierwszych w Polsce owczarków środkowoazjatyckich Sajdar (przywieziony z Moskwy) oraz samojedka Rusia Albus. Dzięki tym dwóm psom rozpoczęłam swoją, już samodzielną przygodę z kynologią.

Rusia Albus była założycielką mojej hodowli CHATANGA, i płynie jej krew płynie w żyłach każdego samojeda przeze mnie wyhodowanego. Z mojej hodowli pochodzą: pierwsza w historii rasy w Polsce interchampionka Ak-Ene Bokam Chatanga, Zw. Europy Luca Joen Chatanga i wiele, wiele innych. Nasze psy były wystawiane w wielu krajach Europy od Finlandii po Włochy odnosząc wiele sukcesów.

Z samojedami chowają się niewielkie spanielki tybetanskie, które zauroczyły mnie swoim charakterem. Pierwszą parę psów tej rasy sprowadziłam z Finlandii, są to Caperhill Kaytee i Lecibsin Lham sai. Cieszę się, że systematycznie acz powoli rasa ta zyskuje sobie grono nowych miłośników.

Moje życie już zawsze (a przynajmniej tak długo, jak długo ja będę o tym decydować) będzie związane z psami. Nawet wybór studiów był ściśle związany z hobby. Pierwszy wybór to Zootechnika w warszawskiej SGGW a następnie wydział Medycyny Weterynaryjnej. Większość (a właściwie wszyscy...) moi znajomi i przyjaciele są związani ze zwierzętami. To zresztą dodatkowa zaleta psiarstwa, możliwość poznawania ciekawych ludzi, z którymi zapewne los w inny sposób by mnie nie zetknął.

Od niedawna jestem również sędzią krajowym grupy V FCI "Szpice i rasy pierwotne"

Nasze psy to nie tylko medale, championaty i puchary. Psy sa pasją moją i mojej rodziny. Mieszkają , śpią i jedzą z nami, przynoszą nam radość w codziennym życiu, zresztą nie wyobrażamy sobie życia bez nich.

 

Anna Jaśkiewicz
 

 

Chatanga Samoyeds © 2006 / Webdesign powered by CeDeDesign